Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking i II Cross Jastrowski

12.04.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #nordic walking   #jastrowie

W sobotę 8 kwietnia br. Jastrowie stało się stolicą Nordic Walking, tu odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking, VI Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking oraz Rajd Nordic Walking.

Tereny wokół jastrowskiego jeziora ze startem i metą na plaży miejskiej stały się areną zmagań miłośników Nordic Walking. Rywalizacja ta zgromadziła zawodników z całej Polski. W Maratonie Nordic Walking w kategorii kobiet zwyciężyła Mariola Pasikowska – POSITIVE ENERGI Żarki z czasem 5:22:22,60, miejsce drugie zajęła Marzena Spychała – WESOŁY BORSK TEAM- Biała z czasem 5:27:15,50, na miejscu trzecim uplasowała się Joanna Łukaszewicz- GREEN TEAM Zielona Góra z czasem 5:29:47,25.

W kategorii mężczyzn na tym dystansie zwyciężył Marcin Michalec MOSiR Krosno z czasem 4:34:23,56, drugi był Andrzej Dziediewicz Grodno – Białoruś z czasem 4:44:57,15, a na trzecim miejscu maraton ukończył Radosław Niepokój - OSP Wrocanka z czasem 4:48:34,45

Dystans liczący 42.195 m ukończyło 89 startujących.

W zmaganiach sztafet wystartowały 34 zespoły, każdy składał się z 4 zawodników, który miał do przejścia 10,6 km.

3 sztafety młodzieżowe wystąpiły na dystansie 21 km ( każdy zawodnik drużyny miał do przejścia 5,3 km. Ostatnią konkurencją Nordic Walking był Rajd, który zgromadził na starcie 44 uczestników, a dystans do przejścia wynosił 5,3 km. Była to konkurencja typowo rekreacyjna, w której nie klasyfikowano zawodników. Każdy kto ukończył konkurencję otrzymywał pamiątkowy medal. Ogółem w zawodach uczestniczyło blisko 300 osób, których urzekła atrakcyjność trasy, start i meta na piasku plaży była dodatkową, choć męczącą atrakcją.

W tym dniu również rozegrano II CROSS JASTROWSKI. Na dystansie 5,3 km w kategorii kobiet zwyciężyła Michalina Makowiecka- PLKS GWARDIA Piła z czasem 21:55,70, drugie miejsce zajęła Malwina Rozmus- Śmiardowo Złotowskie z czasem 25:56,65, a trzecia była Izabela Chodor- TKKF Koszalin z czasem 26:14,80. W rywalizacji mężczyzn na pierwszym miejscu zameldował się Igor Siódmiak-MKP TRIATHLON Szczecinek z czasem 17:57,90,drugi był Piotr Dziuba- 100 Batalion Łączności Wałcz- Okonek z czasem 18:40,85,a trzecie miejsce zdobył Robert Gehrke- PCH RUN Chodzież z czasem 18:59,40. Bieg na tym dystansie ukończyło 84 zawodników w tym 20 mieszkańców naszej gminy.

Na dystansie dwa razy dłuższym wystartowało 116 uczestników w tym 21 z Jastrowia. W kategorii kobiet zwyciężyła Antonina Rychter- KARO TEAM Miękowo z czasem 44:30,45, przed Angeliką Smolarz z Krajenki z czasem 46:26,60, na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Podlecka- 4RUN TEAM Piła z czasem 47:58,45. W kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Wirkus- KARO TEAM Lipnica z czasem 36:27,90, drugi był Andrzej Kuśmider z Czaplinka z czasem 37:25,65, na trzecim miejscu ukończył bieg Aleksander Hoffmann- PRECON POLSKA Jastrowie z czasem 39:22,45.W crossie na dystansie 10,6 km zostały skwalifikowane pary małżeńskie, w tej konkurencji zwyciężyli:

Państwo Agnieszka i Sylwester Góra – Okonek z czasem 1:34,10, na drugim miejscu przybiegli Państwo Izabela i Marcin Propokowicz – Jastrowie z czasem 1:41,17, a trzecia miejsce przypadło Państwu Darii i Mariuszowi Kowalczykom z Koszalina z czasem 1:41,47. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy KARO-TEAM z czasem 2:40:35, drugie miejsce PRECON POLSKA z czasem 3:04:35, a trzecie miejsce ZABIEGANI NOCĄ z czasem 3:05:55.

Szczegółowe wyniki na czas-start24.pl.

Przy sprzyjającej aurze w różnych konkurencjach wystartowało blisko 500 zawodniczek i zawodników z czego ponad 50 zawodników z naszej gminy. Jak każda impreza tak i ta miała swoich sponsorów, którym tą drogą chcemy serdecznie podziękować. Imprezę wsparli: PRECON POLSKA, NADLEŚNICTWO JASTROWIE, BANK SPÓŁDZIELCZY JASTROWIE, ZECIUK JASTROWIE, ŻŁOBEK MOTYLEK, MONIKA DESIGN,REZYDENCJA „LEŚNA CHATA” i FIZJOTERAPIA KATARZYNA MICHNOWICZ.

Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji tych zawodów organizator – Urząd Gminy i Miasta w Jastrowiu serdecznie dziękuję.

Pełne wyniki:

IV MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE - JASTROWIE 2017

VI SZTAFETOWE MISTRZOSTWA POLSKI - JASTROWIE 2017

Młodzieżowe Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking - 21km - JASTROWIE 2017

RAJD JASTROWSKI

II CROSS JASTROWSKI - 5.36km

II CROSS JASTROWSKI - 10.72km

Każdy uczestnik po kliknięciu na swoje nazwisko na liście ma możliwość wydrukowania "certyfiaktu ukończenia" zawodów.